Plecak Ewakuacyjny Część1

2024-05-23

W tym wpisie pokażę wam jak należy złożyć plecak ewakuacyjny. Ponieważ jego zawartość będzie miała znaczenie, jeśli znajdziecie się w trudnej sytuacji! A jego wyposażenie umożliwi wam przeżycie dopóki nie nadejdzie pomoc.Pokażę wam co należy kupić i co moim zdaniem będzie przydatne w godzinie W!

Plecaki dla rodziny, jeśli macie dzieci będziecie potrzebować większe plecaki tutaj najlepiej sprawdzi się turystyczny. Ważne, żeby miał sztywne plecy wtedy przedmioty w plecaku nie będą nas uwierać ważne też są szelki, żeby były wystarczająco grube można też dokupić nakładki co zwiększy komfort podczas wyprawy. Musicie pamiętać, że plecak będzie wam służył, żeby przemieścić się z punktu A do punktu B. Przeżycie w lesie stanowi nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych osób! Niestety życie to nie film z rambo, w którym poradzimy sobie w każdej sytuacji.
Link 60L
https://amzn.to/3QYYezr Link 75L https://amzn.to/4bMVZY7 Link 60L https://amzn.to/44W7ZEf Link https://amzn.to/4aCyCPU
Link 95L
https://amzn.to/3WO3YzS Link https://amzn.to/3KemAl5 Link 80L https://amzn.to/3wIMQAZ Link https://amzn.to/4dRKNLp

Odzież termiczna jest bardzo ważną częścią plecaka, ponieważ pozwoli wam zachować stałą temperaturę i podczas wędrówki nie będziecie się pocić! Najgorsze jest mieć pod wieczór na sobie mokre ubranie, bo wtedy szybko o przeziębienie i gorączkę! W dodatku odzież termiczna chroni przed wiatrem.
Link
https://amzn.to/4aN8zG1 Link https://www.ceneo.pl/;szukaj-odzie%C5%BC+tremiczna#crid=687858&pid=27610

Polar jest zawsze dobrym wyborem, ponieważ morza go nosić w zimie, jak i jesienne wieczory, lub nawet w lecie, gdyby była zimna noc. Są z reguły wytrzymałe i powinny być na wyposażeniu plecaka.
Link
https://amzn.to/3ywAKLI Link https://www.ceneo.pl/Moda;szukaj-polar#crid=687859&pid=27610

Dobrej jakości spodnie softshell, które nie będą odporne na przetarcia i rozdarcie, ale jednocześnie będą nas chronić przed zimnym wiatrem powinny się znaleźć w naszym plecaku, ponieważ można je nosić właściwie o każdej porze roku oczywiście poza upalnym latem, ale pamiętaj zabierasz minimum rzeczy ze sobą to nie wycieczka turystyczna! Wybieraj mądrze, bo każdy kilogram jest ważny, bo dodatkowo obciąża twój plecak!
Link
https://amzn.to/4bPBCJA Link https://www.ceneo.pl/Moda;szukaj-spodnie+softshell#crid=687860&pid=27610

Jeżeli macie dobrej jakości ubrania typu polar odzież termiczna spodnie typu soft shell to wasza kurtka nie musi być puchowa, a właściwie całkowicie to odradzam, bo zakładając grubą puchową kurtkę plus plecak z wagą powiedzmy 10-15kg jesteście po przejściu kilkuset metrów cali mokrzy! Tutaj należy tak dobrać kurtkę, żeby chroniła przed wiatrem, ale nadawała się zarówno na okres zimowy, jak i jesienny.
Link
https://amzn.to/4bH4Cna
Link https://amzn.to/4aDv9QZ

Musisz wybrać odpowiedniej jakości buty, ponieważ zapewnią ci przyjemny marsz w trudnym trenie i może to być ostatnia para butów w twoim życiu, jaką zabierasz, więc wybieraj cena jakość! Pamiętaj dobre buty to suche stopy bez otarć bąbli i innych przykrych rzeczy, których nie chcemy doznać w trasie, gdy będziemy uciekać. UWAGA! Jak już kupisz buty, które spełniają twoje oczekiwania musisz je dobrze rozchodzić! Nigdy nie zabieraj nowych butów, w których wcześniej nie chodziłeś! Ważne też, żeby były wodoodporne.
Link
https://amzn.to/3ULhoK8 Link https://www.ceneo.pl/Buty_trekkingowe;0192.htm#crid=687864&pid=27610

Skarpetki najlepiej wybierać bawełniane lub takie które są przeznaczone np dla pracowników budowlanych są one dobrej jakości!
Link
https://amzn.to/44VpG6R

Radiotelefon jest bardzo przydatny w momencie gdy nie będziemy mieli kontaktu ze światem ale zawsze możemy nasłuchiwać różne kanały by wiedzieć co dzieje się w innych miejscach.Ja mam Baofeng.
Link
https://amzn.to/4bQazhy Link https://www.ceneo.pl/Radiotelefony_i_krotkofalowki;szukaj-baofeng;0192.htm#crid=687867&pid=27610

Jeśli chodzi o latarki to polecam te na dynamo z opcją naładowania za pomocą panelu słonecznego.
Link
https://amzn.to/44V9jYb Link https://www.ceneo.pl/;szukaj-latarka+dynamo;0192.htm#crid=687869&pid=27610
Latarka czołówka może być bardzo przydatna gdy będziemy potrzebowali dwóch rąk przy wykonywanej pracy w w ciemności.
Link
https://amzn.to/3WRRfMq Link https://www.ceneo.pl/Latarki/Rodzaj:Czolowki;0192.htm#crid=687872&pid=27610


Maczeta jest świetnym wyborem ponieważ pozwoli obronić się przed drapieżnikami ale też może posłużyć nam zamiast siekiery lub piły.
Link
https://www.ceneo.pl/Hobby_i_zwierzeta;szukaj-maczeta;0192.htm#crid=687875&pid=27610

Filtr do wody pamiętaj że pijąc brudną wodę długo nie przetrwasz ponieważ bakterie bardzo szybko doprowadzą do gorączki i odwodnienia.#reklama.Jestem partnerem afiliacyjnym Amazon i Ceneo.
Link https://amzn.to/3wNpKZW Link https://www.ceneo.pl/;szukaj-katadyn#crid=687876&pid=27610
Link
https://amzn.to/3UPgsol Link https://www.ceneo.pl/Butelki_filtrujace;szukaj-filtr+do+wody;0020-30-0-0-1.htm#crid=687877&pid=27610Zdrowa żywność na Ceneo.pl